Det nærmer seg jul, og for rideklubben varer ikke jula fram til påske, for derimellom kommer nyttår… Og da skjer det noen ting som er verdt å merke seg:

  • Medlemsskap: Vi har brukt et par år på å få i stand gode rutiner på medlemskap, lisenser og abonnementer på bladet «Hestesport». Derfor har vi også vært litt «snille» i forhold til å kreve inn kontingent. Vi kommer ved nyttår til å sende ut ny medlemskontingent med forfall 14. januar. Dersom medlemskontingent ikke er betalt til da, vil abonnement på «Hestesport» bli stanset (vi har frist til 17. januar for melde endringer i dette). Det vil deretter bli sendt en purring, og de som ikke er betaler innen denne fristen vil bli meldt ut av klubben, og vil ikke ha muligheter for å kunne delta i rideskole eller på øvrige av klubbens aktiviteter. Merk at ubetalte krav i et idrettslag kan gi problemer også i andre idrettslag, se Norges Idrettsforbunds utredning. Lurer du på om du har betalt kontingent for 2018 eller ikke? Logg deg inn på «MinIdrett» og se. Hvis du ønsker å melde deg ut eller inn i klubben ønsker vi at du gjør dette ved hjelp av selvbetjeningsløsningen i «MinIdrett» også. Vi gjør for ordens skyld oppmerksom på at medlemskontingentene for 2019 kommer til å være de samme som i de foregående årene, og ligger på et generelt lavt nivå sammenlignet med andre idrettslag og rideklubber. Har du spørsmål angående medlemsskap? Send en epost til webmaster@gjovikrideklubb.no
  • Representasjonsklubb: Ønsker du å bytte representasjonsklubb? Søknad om dette må sendes før 1. januar. Les mer på Rytterforbundets sider om klubb-bytte. Spørsmål vedr klubbytte rettes til leder@gjovikrideklubb.no
  • Informasjon om nye ridekurs kommer i separat informasjon.

…og etter alle disse strenge formaningene må vi komme med noen positive ting også! I 2019 er året da vi skal få samlet mange tråder, og få landet disse. Spaden skal settes i jorda for bygging i av ny utebane i Bassengparken, arbeid for utskifting av ridebunn i ridehuset skal påbegynnes, og klubbens sportslige satsing er i godt i gang. Arbeidet med realisering av stevnearena på Biri Travbane er godt i gang, vi skal arrangere vårt første lands/elitestevne i dressur.

Dette gleder vi oss til å gjøre sammen med deg i 2019!

PS: Ikke glem juleshowet på lørdag og søndag – i år er det ungdomsstyret som har ansvaret for det!